המקור

יומיום אני נתקלת בעיצובים מעפנים ושימושיות עלובה, אך לרב אינני טורחת לכתוב פוסטים, אלא אם כן זה נושא קרוב לליבי כמו מערכות להזמנת כרטיסי טיסה באינטרנט. לצערכם ולמזלי יש עבודה. אבל הפעם זה כל כך חמור שלא יכולתי לעבור על זה בשתיקה.

שנקר ידוע כמוסד רציני ללימודי עיצוב, בין היתר לאינטראקטיב. יש לי חברה שלומדת שם איור, היא לומדת כל כך הרבה, שלקראת שנה ג' נאלצה ללמוד לצייר ביד שמאל, כי ימין לא מחזיקה מעמד. אני חושבת, שאחד המרצים של אינטראקטיב שם הוא מנכ"ל מנטיס, (אלה שייצרו את האתרים מלאי השימושיות mako ו-rest.co.il)

שנקר מארגנים כנס בשם "קוד פתוח מול סוד צבאי? היבטים בתרבות הדיגיטלית העכשווית בישראל".
אני אפילו לא אכנס לסוגיית הניסוח הכושל של הכותרת.
זה הגיע אליי דרך הפייסבוק וכמובן רציתי להשתתף. הנה קישור לארוע בפייסבוק.
גלשתי לכל הלינקים שהיו בפוסט. מצאתי שניים, וכמובן שיש לי מה להגיד על שניהם.

לינק ראשון: חזרה לשנות השמוניםהתשעים!

http://www.shenkar.ac.il/digitalcultureconf/digitalcultureconf.html
אני לא בטוחה שיש לי את הזמן לפרט את כל מה שלא בסדר פה, אני חושבת שהכותרת אומרת את הכל. אני מסירה מעצמי את האחריות על הבריאות שלכם אם יש לכם אפילפסיה והקלקתם על הלינק.

לינק שני: שנות 2010, מכללה רצינית לעיצוב, ועדיין לא יודעים לעשות לוח שנה כמו שצריך

http://workshops.digitalartlab.org.il
סדנאות זה כל כך מגניב, במיוחד אם הן מעניינות וחינמיות. מה שכן, לקח לי זמן לא מבוטל להבין מה מציעים ומה מעניין. אותי בדרך כלל לא מעניין לקרוא אותיות בגודל 10 פיקסל (הגדלתי) ולדפדף בין 12 עמודים כדי לראות את כל הסדנאות שיש (דפדפתי) ואז לרשום לעצמי את הרשימה של מה מעניין אותי ולהתקשר להזמין מקום (פה נשברתי, בתקווה אצליח לשכנע את עצמי לנסות שוב בשבוע הבא). מה שכן שיגע אותי זה להגיע למצב שבו יש לי עכשיו אלרגיה לאתר, אלה הדברים המהממים הבאים:
1. הברדק עם העברית בתאריך הסדנא (הלו! זה פתיר. אנחנו לא ב-IE5.5 וקידוד ויזואלי. יאללה! direction: rtl זה לא מילה גסה)
2. העובדה שעל העמוד אין שום אינדיקציה לתאריך עליו אני מסתכלת. כן, אם לא היה את סעיף 1. זה לא היה כזה נורא, אבל ביחד – זה מתיש.
3. העובדה שעל לוח השנה אין שום אינדיקציה לתאריך אותו אני רואה, אבל מסביב לכפתור ה-RSS האופנתי יש מסגרת שמסיטה את תשומת ליבי בכל פעם מחדש.

ואני אוסיף עוד משהו, כבונוס.
אף פעם אל תשימו משהו שנראה כמו טקסט לא קריא בעמוד שלכם. כי בשבילכם זה לוגו או כותרת מהממת, ובשביל הקורא – זה טקסט לא קריא, אשר מאמץ אותי לנסות ולקרוא אותו ומושך תשומת לב מיותרת.

אז תגידו לי, מה אפשר לצפות מאתרים רגילים, אם האתרים של מכללות לעוצוב נראים ומתפקדים ככה?

תודה ושלום.
נתראה בכנס.

כתיבת תגובה