הכל אפשרי. אם רוצים.

טסטי לחו"ל. לכם לא אכפת – אתם עוד לא מצפים ממני לפוסט ביום ולכן לא שמתם לב. אני דווקא כן מצפה מעצמי, אך לצערי אני נאלצת להמשיך לעבוד בעבודה עם משכורת. בכל מקרה, ברור שהשתמשתי באינטרנט לקניית הכרטיסים. הטיול לא היה מתוחכם מדי, סך הכל תל אביב – מוסקבה, מוסקבה – סנט פטרסבורג והפוך. לשני אנשים. עם תאריכים שונים של טיסות מוסקבה – סנט פטרסבורג ובלי טיסות חזרה (חזרנו ברכבת, וגם לה יש אתר!). התאריכים לא קריטיים, מה שכן, חשוב ששני האנשים יהיו בסט.פטרסבורג ב-22 ליוני ואחד האנשים נאלץ לבלות שבוע עבודה שלם במוסקבה.

מסלול פשוט, הכולל 3 עצירות.
אופיר טורס
חברת תעופה רוסית s7, סיביר לשעבר
ו-אתר הרכבת הרוסית שמשתתף בפוסט הזה בעיקר בתור אתנחתא קומית – ראיתם את הלוגו שלהם? מזל שלא מדובר בחברה ישראלית :)

אז יאללה, נטוס.
עזבו שאופיר טורס נראה כמו סרט רע ב-firefox (עוד לא התרגלתם? ברור שכן!) מה שכן, חיפוש הטיסות בו סטנדרתי לכל האתרים בארץ ומתוחכם בערך כמו תולעת. מחפשים טיסה שיוצאת ב-10.6 וחוזרת ב-24.6. אין טיסה ישירה. 10.6 עד 23.6. אין. 11.6 – 24.6. אין. קורס מתמטיקה בדידה באוניברסיטת תל אביב ילמד אתכם לחשב את כמות האופציות העומדות לרשותינו בבחירת הטיסות. ניסיתי להתקשר לסוכן שלהם – לו יש את אותו החיפוש בדיוק והוא גם לא יכול לחפש ביעילות. אז לקחתי לוח שנה ועפ"יו הצלחתי להגיע לתאריכי יציאה אפשריים – 12, 13 או 14 ליוני, וחזרה ב-25 ועד 27 ליוני, מה שצמצם את החיפושים שלי לתשעה. בכל פעם שעזבתי את המחשב או עשיתי BACK בצורה גסה מדי הטופס התרפרש, אבל בסופו של דבר ניצחתי ומצאתי טיסה למוסקבה במחיר שבחורה שעובדת במשרה מלאה יכולה להרשות לעצמה. יש!

עכשיו לטיסות הפנים. שוק טיסות ה-low cost מתפתח במהירות האור לאחרונה, מה שמאפשר לטייל באירופה במחירים מצחיקים וברוסיה במחירים מצחיקים קצת פחות, אך עדיין זולים מהרכבת. אנא מכם, כנסו לאתר S7 והתרשמו מהעיצוב והחיפוש. זוהי חברת סיביר הידועה לשמצה על מטוסים שנפלו והשירות ה"רוסי". הם עברו מיתוג מחדש ע"י חברה אנגלית שאיננו זוכרת את שמה כרגע, שיפרו את השירות, קנו עוד כמה מטוסים יד שניה וצבעו אותם בירוק (שבמציאות זה נראה מגניב לאללה!). אבל עיצוב ומיתוג זה בבלוגים אחרים, פה אנחנו דנים על שמישות. נכון שטפסי החיפוש נראים דומים?
טופס חיפוש
אבל ב-S7 לא תראו אותי מבזבזת חצי יום עבודה על חיפוש הטיסה הזולה ביותר. למה? כי בפנים (למזלי) החיפוש הרבה יותר חכם: אם אתם גמישים בתאריכים, בכל שלב ניתנת לכם האפשרות לשנות את התאריך. בשלב הראשון תוכלו לראות אם באותו חודש יש טיסות זולות יותר מהיום שבו אתם מתכננים לטוס (נכון שבשביל סכום סמלי של 30$ אנחנו תמיד נשמח קצת לעדכן את התכניות שלנו?) ואז אם יש באותו היום מספר טיסות – נוכל לבחור את השעה הכי מתאימה (או לשנות שוב את היום אם אנחנו פתאום לא מרוצים.
למה זה קשה לעשות את זה, חוץ מכך, שבארץ נוהגים לנקוט בגישה של "יש לי בן דוד, הוא לומד תכנות בתיכון ויש לו פוטושופ במחשב, הוא בטוח יוכל לעשות לי עיצוב"? מהסיבות האמיתיות אני יכולה לנחש שחברות התעופה לא ירצו להפריד טיסות הלוך וחזור ולתת להן מחיר הגיוני – הרי כך הם חס וחלילה יחזרו עם חברה אחרת! מה שכן, באירופה כל ה-low cost כבר מזמן עשו את זה. ואופיר טורס קוראים לעצמם מנוע חיפוש טיסות low cost. הם אפילו תקעו בעמוד שלהם wordart שאומר את זה. לך תבין.

ועכשיו לקוריוז. אתר הרכבת הרוסית גם הוא אתר לא לגמרי ברור. לכם הוא לא יהיה ברור גם כי הוא ברוסית. לי יש לפחות את הרוסית, אבל האתר עדיין לא ברור. לפני הטיסה חשבתי להזמין כרטיסים לרכבת, התעסקתי איתו והבנתי שקודם כל צריך להרשם ורק אז יתנו לכם לנסות ולחפש. בסוף לא היינו בטוחים מתי נחזור ולכן העדפנו להשאיר את הנושא לכשנהיה כבר שם. ברור שזה נדחה לרגע האחרון ומצאנו את עצמינו מול קופה סגורה ביום לפני הנסיעה המתוכננת. ניסינו לקנות את הכרטיסים באינטרנט דרך האייפון. לא משהו, אני חייבת להגיד לכם. הכל אמנם עבד, אבל כשכל האותיות הקטנות – עוד יותר קטנות, אתה עצבני ורעב – זאת לא האופציה שצריך לשכול. בקיצור, הגענו לסוף התהליך וגילינו שאין כרטיסים טובים ממש. לכן אמרנו שננסה בקופה ביום למחרת. קמנו בשעה הזויה כדי להגיע לתחנה ב-8 בבוקר, ובקופה הסתבר שיש כרטיסים בדיוק כמו שרצינו, לרכבת המגניבה ובמדפים התחתונים. רבות דנו בסיבה לכך שלא מצאנו את הכרטיסים האלה באתר והגענו למסקנה שיש מסדי ניתונים נפרדים לקופות ולאתר. לא ברור מה פשר העניין, אבל זה משהו שימושי אם אתם נוסעים. ופה אנחנו מדברים על שימושיות, לא?

תגים: ,

4 תגובות לפוסט "הכל אפשרי. אם רוצים."

 1. מאת ערן:

  לפעמים אני חושב שאנחנו מבקשים יותר מדי ממעצבי האתרים הישראלים, או אולי מבעלי האתרים שמנסים לחסוך.
  אם הבעיה היא המעצבים, אז מישהו צריך לעבור ניעור רציני. ומעצב שמוכן להוציא אתרים כאלו תחת ידיו…אשם לא פחות.

  המלצת היום שלי : http://www.smashingmagazine.com

 2. מאת KP:

  ערן, המון פעמים אנשים עושים את מה שהבוס שלהם אומר. אם הייתי מתפתרת בכל פעם שמכריחים אותי לעשות משהו שאני חושבת שאיננו נכון – קורות החיים שלי לא היו נכנסים למחברת :)
  את סמשינג אני מכירה, הם גדולים.

 3. מאת ערן:

  יש משהו בדברייך, אבל פה אני שהבעיה היא שיש בוסים שמוכנים להציג עבודות מוגמרות ברמה של כיתה ב' (ואת זה אומר מישהו שהוא לא מעצב…)

  וההמלצה שלך היא כללית, לא אלייך בפרט :P

 4. מאת KP:

  למזלי אינני מעצבת, לכן לא לקחתי את זה אישית :) ובוסים – הם לא תמיד יודעים מה הם רוצים, עזוב לדעת מה ההבדל בין כיתה ב' לג'

כתיבת תגובה